Zpátky na články

Veganská péče o suchou pleť

Co potřebuje suchá pleť?

Existuje mnoho příčin suché pokožky. Na vině může být horko, zima, příliš vysoká teplota sprchy, nadměrná exfoliace, chemikálie v mýdlech a pracích prostředcích, stárnoucí pleť a další. Všechny tyto faktory mají jedno společné: připravují pokožku o její esenciální oleje.

Suchá pokožka ve skutečnosti znamená, že jí chybí lipidy, a proto je většinou potřeba ji vyživovat! Program ATTITUDE Oceanly - péče o suchou pokožku, využívá přírodní ingredience bohaté na živiny (vitamíny A, E a F) a také další složky, které jí pomohou obnovit pružnost a hydrataci.

Suchá nebo dehydratovaná pleť?

Zatímco suché pleti chybí mastnota, dehydratovaná pleť potřebuje vodu. To znamená, že produkty a způsob, jakým se o danou pleť staráte, se liší.

Jak poznat, že máte suchou nebo dehydratovanou pleť?

Dehydratovaná kůže působí unaveně, zašedle, na dotek je hrubší a někdy se na ní objevují šupinky. Pokud je dehydratovaná dlouhodobě, stává se citlivou a snadno se podráždí. Od suché kůže se liší tím, že jde o dočasný stav, a správnou péčí ji můžeme dostat zpět do kondice.

Veganská péče o suchou pleť

Abyste své suché pokožce náležitě ulevili, měli byste produkty, kterými o ni budete pečovat, vybírat vždy moudře a používat je ve správném pořadí. Nejste si jisti, kde začít? Bez obav. Sepsali jsme pro vás denní rituál, který využívá k péči o suchou pokožku veganské produkty.

1. Jemně čistěte

Pokud se děsíte mytí obličeje, protože vám čisticí gely pokožku vždy podráždí a vysuší, je načase, abyste sáhli po jemném čisticím produktu, který pleť zbaví nečistot a zároveň brání ztrátě přirozené hydratace. Můžeme vám doporučitTuhé čisticí mléko Oceanly.

Krémové čistící mléko nese pečeť EWG a je vyrobené z účinných přírodních zdrojů a veganských ingrediencí jako třeba ricinový olej, který pomáhá zachovat přirozenou vlhkost pokožky nebo výtažek řas měchýřníku, který obnovuje vláčnost pleti. Toto čistící mléko pokožku jemně vyčistí (včetně make-upu) a nedráždí.

2. Vyživujte vydatně

Jak bylo již zmíněno výše - to, co suchá pokožka potřebuje nejvíce, je výživa! Ujistěte se, že vaše denní rutina obsahuje několik základních živin a zaveďte pravidelné používání séra. Například naše tuhé sérum Oceanly  je vyrobené z bohatých a zklidňujících složek, jako je fytoglykogen, extrakt z měchýřníku a glycerin. Vaší pleti dodá tolik potřebné látky a pocit komfortu.

3. Zklidněte citlivá místa

Když je váš obličej suchý, pokožka kolem očí je obvykle ještě sušší. Tato obzvláště křehká oblast si zaslouží vaši veškerou pozornost. Nějaká rada? Vsaďte na oční krém s obsahem bambuckého másla. Tato úžasně zklidňující složka je známá pro svůj vysoký obsah vitamínů A, E a F a také pro důkladné vyživení suché pokožky.

4. Dodejte dlouhotrvající vlhkost

Pro pocit komfortu, který vydrží celý den, zvolte krém pro suchou pokožku, který udržuje hydrataci - zklidňující tuhý krém Oceanly. Podle klinické studie poskytuje hlavní složka tohoto krému - fytoglykogen - o 60 % více vlhkosti po 7 hodinách než běžný krém.

Zklidňující krém Oceanly obsahuje také bambucké máslo a výtažek z měchýřníku, což z něj dělá dokonalý koktejl přírodních a veganských ingrediencí pro úlevu jemné a suché pleti.

5. Myslete na svou přirozenou bariéru proti vlhkosti

Zatímco spíte, vaše pokožka pracuje. Cirkadiánní rytmus vašeho těla zvyšuje průtok krve, což mu umožňuje během noci regenerovat. Aplikovat výživnou péči na suchou pokožku před tím, než zalehnete do peřin, je to nejlepší, co můžete udělat pro rozzáření vaší pleti.

V tomto nočním krému najdete kombinaci pupalkového oleje, který je bohatý na omega 3 a 6, peptidy, které chrání a doplňují přirozenou bariéru vlhkosti, fytoglykogen, který je známý svou schopností redukovat známky stárnutí, a extrakt z řeřichy s revitalizačními vlastnostmi. Uvidíte, že po čase se budete rádi chlubit, že jste se tak krásní ráno probudili.

6. Dopřejte si další vzpruhu

V závislosti na ročním období můžete k výše zmíněné veganské péči o suchou pleť přidat výživný suchý denní olej nebo noční olej.Tato extra podpora pomůže vaší tváři udržet si přirozenou vlhkost a zářit.

7. Chraňte se před UV zářením

Suchá pokožka je často také citlivá. To je důvod, proč je nezbytné používat opalovací krém k ochraně pokožky před UV zářením, i když je venku zamračeno. Záření může pokožku vysušovat a dráždit, a navíc urychluje její stárnutí. Toto  tónující tuhé olejové sérum  je vyrobené z oxidu zinečnatého bez nanočástic a poskytuje suché pokožce ochranu i pohodlí.

Rychlé tipy pro krásu

Výběr správných vyživujících a hydratačních produktů je nejlepší způsob, jak zklidnit suchou a jemnou pokožku. Pomoci ale mohou i další jednoduché triky.

  • Dopřávejte si krátké, vlažné sprchy.
  • Vyvarujte se hrubého tření ručníkem o pokožku, když opouštíte sprchu.
  • Použijte hydratační přípravky.
  • Na citlivé oblasti přikládejte studenou žínku.
  • Používejte péči o pleť bez parfemace, jako je řada Oceanly.
  • V chladném počasí zůstaňte v teple, ale daleko od zdrojů tepla, jako jsou krby a radiátory.
  • Na povlaky polštářů používejte nedráždivý prací prostředek.

Klíčová složka každé dobré péče o suchou pleť

Existuje klíčová složka, kterou by měla obsahovat jakákoli péče o suchou pleť? Absolutně! Je to fytoglykogen! Tato vzácná ingredience hraje hlavní roli v nové řadě péče o pleť Oceanly bez plastů. I když se fytoglykogen v kosmetickém světě zatím příliš nepoužívá, nám se velmi osvědčil. Klinické studie ukazují viditelné výsledky během prvních šesti týdnů používání a jeho četné vlastnosti mohou být přínosem pro všechny typy pleti.

Příroda zachraňuje pleť

Kromě fytoglykogenu se vám k péči o suchou pleť budou hodit i další přirozeně se vyskytující složky. Tady je jejich seznam:

 

Ingredience

Vlastnosti

Péče

Fytoglykogen

Obnovuje komfort pokožky

Všechny produkty Oceanly

Extrakt z řas

Zjemňuje pokožku

Tuhá čistící maska na obličej

Ricinový olej

Pomáhá zachovat přirozenou vlhkost

Tuhé čistící mléko na obličej

Extrakt z měchýřníku

Řasy známé pro své změkčující vlastnosti a schopnost obnovit pružnost

Zklidňující tuhý krém

Glycerin

Udržuje přirozenou vlhkost pokožky

Rozjasňující sérum na obličej

Bambucké máslo

Bohaté na vitamíny A, E, F, které vyživují suchou pokožku

Tuhý krém proti stárnutí

Extrakt z řasy Ecklonia cava

Řasy bohaté na polyfenoly s antioxidačními vlastnostmi

Tuhý oční krém proti stárnutí s peptidy Oceanly

Pupalkový olej

Bohatý na omega 3 a 6, které vyživují pokožku

Tuhý noční krém proti stárnutí

Peptidy

Chrání a doplňuje přirozenou bariéru vlhkosti

Tuhý denní krém proti stárnutí

Hroznový olej

Bohaté na polyfenoly s antioxidačními vlastnostmi

Tuhý exfoliační scrub na obličej

Ascophyllum nodosum

Řasa, která zlepšuje vzhled suché pokožky

Vyživující obličejový olej Oceanly

Arganový olej

Bohaté na vitamín E a omega 3 a 6, které vyživují suchou pokožku

Vyživující obličejový olej Oceanly

Oxid zinečnatý bez nanočástic

Nejbezpečnější opalovací filtr podle EWG, který nabízí široké spektrum ochrany

Tónující tuhé olejové sérum