Zpátky na články

Fytoglykogen: Tajemství krásné pleti

Pokud držíte krok s nejnovějšími trendy ve světě kosmetických produktů, pak jste nepochybně zaznamenali využívání fytoglykogenu - hvězdné složky v nové kolekci bezplastové péče o pleť Oceanly od ATTITUDE. Jeho obliba roste čím dál víc, a tak jsme se rozhodli vám ho trochu přiblížit. Tady jsou důvody, proč byste měli zahrnout fytoglykogen do své kosmetické rutiny.

Co je to (fyto)glykogen?

Glykogen je molekula, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle, a to zejména v kůži. Již několik let víme, že hraje důležitou roli v růstu buněk a udržování hydratace pokožky, ale nové údaje naznačují, že má také slušný potenciál být účinnou složkou proti stárnutí v kosmetických produktech. Glykogen je v podstatě forma energie uložená ve vašich buňkách. Stejně jako mnoho jiných látek se časem snižuje jeho množství, a pokožka se regeneruje pomaleji.

Teď se podívejme na fytoglykogen. Jedná se o látku chemicky identickou s glykogenem přítomném v lidském těle, ale pochází z rostlin - především z odrůd sladké kukuřice. Na rozdíl od glykogenu, který se obvykle získává z mořských živočichů, je fytoglykogen 100% rostlinný. Jedná se tedy o zcela veganskou a ekologickou variantu.  Zahrňte ho do produktů péče o pleť, a máte ve svých službách ty nejlepší přírodní síly!

Jaký je rozdíl mezi fytoglykogenem a ostatními aktivními složkami péče o pleť?

Fytoglykogen bychom mohli přirovnat k jiným tělesným složkám, jako je třeba kolagen a kyselina hyaluronová. Všechny tři přispívají k udržení zdravé pokožky, ale glykogen je jediný, který funguje jako zdroj energie, a tak přirozeně podporuje tvorbu dalších složek. Podle testů in vitro (v laboratoři, nikoliv na pokožce) ve skutečnosti při místní aplikaci fytoglykogen proniká epidermis a stimuluje produkci kyseliny hyaluronové a kolagenu. Jinými slovy, při použití produktů na bázi fytoglykogenu dodáte tělu prospěšnou látku a ještě podpoříte tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové.

Proč bude vaše pleť fytoglykogen milovat?

I když se jeho integrace do kosmetických produktů ještě příliš nerozšířila, fytoglykogen prokazatelně funguje. Klinické studie prokázaly viditelné výsledky během prvních šesti týdnů používání. Jeho četné výhody mohou využívat všechny typy pleti (suchá, mastná, stárnoucí, matná atd.).

1. Ultra zvlhčující látka

Prokázalo se, že fytoglykogen je z hlediska dlouhodobé hydratace lepší volbou než kyselina hyaluronová. Poskytuje okamžitý a trvalý pocit hebké pleti a zároveň vylepšuje texturu pokožky.

2. Zvyšuje zářivost pleti

Fytoglykogen okamžitě a přirozeně oživuje mdlý vzhled pokožky, kterou krásně rozzáří.

3. Pomáhá snižovat známky stárnutí

Fytoglykogen snižuje výskyt jemných linek, vrásek a dalších viditelných známek stárnutí, a zároveň zlepšuje pevnost pokožky.

4. Uklidňující efekt

Fytoglykogen je ideální pro suchou pokožku. Nemluvě o tom, že je mimořádně účinný v boji proti vysušení. Pleti navrací komfort a příjemnou strukturu.

5. Přírodní zdroje

Fytoglykogen získaný z rostlin je podle EWG přírodní a bezpečná látka. I ta nejcitlivější pleť může využívat jeho výhod!

Kde najdete ošetření na bázi fytoglykogenu?

Tak co, už chápete, proč nás fytoglykogen tak uhranul? Začleňte ho taky do své denní pleťové rutiny. Vybavte svou kosmetickou skříňku revolučními produkty péče o pleť, jako jsou ty z nové kolekce Oceanly od ATTITUDE. Na rozdíl od všeho, co nám svět krásy doposud uměl poskytnout, kosmetika Oceanly je inspirovaná tím nejbohatším pokladem planety - oceánem - a zaměřuje se na to podstatné: obaly bez plastů, vysoce účinné ingredience přírodního původu a receptury, které se přizpůsobí pokožce na míru.

Řada péče o pleť se skládá z čistících přípravků, sér, krémů a olejů v tuhé formě, které kombinují fytoglykogen s dalšími výjimečnými přírodními surovinami.

  • Stabilizovaný vitamín C pro vyrovnání tónu pleti
  • Peptidy pro regeneraci kožní bariéry zadržující vlhkost
  • Bambucké máslo bohaté na vitamíny A, E a F pro výživu suché pokožky
  • Prášek z kořene maranty s matujícími vlastnostmi
  • Hroznový olej s antioxidačními schopnostmi

A mnoho dalšího!

Vyberte si svůj přípravek dle vašeho typu pleti a dopřejte pokožce účinnou péči.

Kromě toho, že jsou produkty dermatologicky testované a netestované na zvířatech, všechny výrobky Oceanly nesou pečeť EWG Verified jako důkaz, že neobsahují žádné znepokojivé přísady.  Více informací o nové kosmetické řadě Oceanly najdete v našem článku

A mnoho dalšího!

Vyberte si svůj přípravek dle vašeho typu pleti a dopřejte pokožce účinnou péči.

Kromě toho, že jsou produkty dermatologicky testované a netestované na zvířatech, všechny výrobky Oceanly nesou pečeť EWG Verified jako důkaz, že neobsahují žádné znepokojivé přísady.  Více informací o nové kosmetické řadě Oceanly najdete v našem článku zde.