Zpátky na články

Peptidy a péče o pleť - proč jsou tak oblíbené?

Pravděpodobně už jste slyšeli o novém směru, který se týká péče o pleť, a sice o hnutí “Pro-age”. Jedná se o trend, který se nebojí přiznat stárnutí pokožky a v rámci této péče se počítá s vráskami i dalšími znaky pokročilého věku, které se nesnažíme vymazat, ale pokožku hydratujeme, vyživujeme a dodáváme jí vitamíny. Protože krásná může být v každém věku a stárnutí je přirozené. Pro-age je vlastně opak Anti-age péče o pleť. Víte ale, proč se v pleťové rutině Pro-age využívají peptidy? Co přesně jsou, jak prospívají pleti, a především - jsou peptidy účinné? V dnešním článku vám pomůžeme pochopit, proč všichni tolik prahnout po peptidech v pleťové kosmetice a doporučíme nejrevolučnější kosmetiku na bázi peptidů.

Co jsou to peptidy a proč se využívají v kosmetice?

Peptidy jsou krátké řetězce aminokyselin, které tvoří stavební kameny bílkovin v lidském těle. Tyto bílkoviny (proteiny) jsou pak zodpovědné za tvorbu kolagenu, elastinu a keratinu - všech těchto látek, které pomáhají pokožce udržet si pevnost a mladistvý vzhled. Kromě zachování zdraví pokožky přispívají peptidy k formování kostí, chrupavek, svalů, vlasů a dalších tělesných částí.

Stručně řečeno, tyto přirozeně se vyskytující molekuly jsou klíčové pro správné fungování našeho těla.

A hádejte co? Existují také rostlinné peptidy! Tato veganská varianta sdílí stejné složení jako primární aminokyseliny a nahrazuje živočišný kolagen v některých kosmetických produktech. Například nová řada péče o pleť ATTITUDE Oceanly má ve složení rostlinné peptidy, a tak produkty z ní může bez obav využívat každý vegan či milovník zvířat.

Proč se peptidy v péči o pleť používají?

Protože si vaše pleť zaslouží vzpruhu! Jako oddaný štít vás chrání před vnějšími živly po celý váš život. Ale jak stárnete, vaše kožní buňky přirozeně ztrácejí svou účinnost a obnova jejich bariéry proti ztrátě vlhkosti je stále těžší. Některé škody kůži způsobují biologické faktory, mezi které patří znečištění vzduchu, UV záření nebo kouření. Všechny z nich veedou k vráskám, jemným i hlubším, pigmentovým skvrnám a suché pokožce.

Už několik let se množí kosmetické produkty určené ke zmírnění známek stárnutí, které využívají nejrůznější suroviny. Proč byste si tedy v péči o pleť měli vybrat zrovna peptidy? Odpověď je jednoduchá: protože jsou účinné. A také proto, že podle EWG nepředstavují zdravotní riziko a jsou vhodné pro všechny typy pleti. Peptidy pronikají do epidermis a stimulují produkci kolagenu. Výsledkem je svěží, revitalizovaná pleť, která je na dotek příjemně vyhlazená.

Peptidy nebo retinol?

Co kdybychom vám řekli, že si nemusíte vybírat? Navzdory jejich rozdílným účinkům na pokožku se tyto dvě složky vzájemně výborně doplňují. Zatímco retinol zvyšuje produkci kolagenu a elastinu, chrání pokožku před vnějšími faktory a sjednocuje tón pleti, peptidy v péči o pleť dokážou totéž a ještě mnohem víc!

Zvyšují nejen produkci kolagenu, ale také kyseliny hyaluronové a dalších klíčových složek pokožky. Navíc obě látky pomáhají redukovat známky stárnutí, ovšem peptidy jsou šetrnější a bezpečnější pro citlivou pokožku .

Jaké jsou výhody peptidů v péči o pleť?

Důvod, proč jsou peptidy stále populárnější ve světě kosmetických produktů, je jednoduchý - jsou skutečným klenotem! Jsou jako pevné cihly v základu pokožky a poskytují jí hromadu výhod:

Zpevňují hydratační bariéru pokožky
Peptidy jsou známé pro své hydratační a vyživující vlastnosti. V péči o pleť pomáhají posilovat kožní bariéru, která pokožku chrání před UV zářením, znečištěním a dalšími chemikáliemi, které mohou urychlit stárnutí pleti.

Redukují výskyt jemných linek a vrásek
Podle studie provedené americkou National Library of Medicine se již po dvou týdnech používání produktů na bázi peptidů redukuje výskyt jemných linek a vrásek.

Tip: Zkombinujte peptidy s fytoglykogenem, další fenomenální, přirozeně se vyskytující látkou, a máte ultra silný koktejl v péči o pleť. Při testování produktů s fytoglykogenem účastníci klinické studie zaznamenali po sedmi hodinách úbytek vrásek o 75 % a zvýšení vlhkosti pleti o 60 %! Fytoglykogeny najdete v produktech ATTITUDE Oceanly, zejména v řadě Phyto-Age.

Zvyšují produkci kolagenu
Peptidy v pleťové kosmetice podporují produkci kolagenu a dalších proteinů, které pomáhají pokožce udržet si pevnost, vláčnost a hydrataci. Výsledkem je hladší, mladistvě vypadající pleť.

Jak používat peptidy?

Peptidy patří mezi nejžádanější přísady proti stárnutí v kosmetice. Při lokální aplikaci odhalují pozoruhodné výsledky: revitalizovanou pokožku, která je silnější a odolnější. Vzhledem k tomu, že jsou fotostabilní, lze peptidy používat kdykoli během dne, aniž by to ovlivnilo výsledky.

Pro maximální účinnost se doporučuje používat je ráno a večer. Před aplikací můžete provést peeling. Díky tomu peptidy lépe proniknou do pokožky. Ale pozor, s peelingem to nepřehánějte! Pleti byste ho měli dopřávat maximálně 2x v týdnu, rozhodně ne 2x denně.

Jakou péči o pleť na bázi peptidů si vybrat?

I když jsou peptidy přirozeně se vyskytující složkou, neznamená to, že se někdy nekombinují s jinými látkami, které organizace pro ochranu lidského zdraví a životního prostředí EWG považuje za znepokojivé. Proto se ujistěte, že vždy vybíráte kosmetiku, která je EWG VERIFIED a obsahuje nejen účinné, ale i bezpečné složky.

My vám můžeme doporučit čtveřici skvělých produktů, které vaše pokožka přijme s nadšením. Všechny jsou z bezplastové řady tuhé pleťové kosmetiky Oceanly od ATTITUDE:

Tuhé sérum na obličej proti stárnutí pleti ATTITUDE Oceanly s peptidy - kombinuje fytoglykogen, peptidy a výtažek z řeřichy, aby pleť získala mladistvou svěžest.
Tuhý krém proti stárnutí pleti ATTITUDE Oceanly s peptidy - kombinuje fytoglykogen, peptidy a výtažek z řeřichy pro oživení mdlého vzhledu pleti.
Tuhý noční krém proti stárnutí pleti ATTITUDE Oceanly s peptidy - kombinuje pupalkový olej, peptidy, fytoglykogen a výtažek z řeřichy, aby pleť hydratoval a zanechával ji každé ráno svěží a obnovenou.
Tuhý oční krém proti stárnutí pleti ATTITUDE Oceanly s peptidy - kombinuje fytoglykogen, extrakt z řasy Ecklonia cava a peptidy, které pomáhají redukovat vrásky v této jemné oblasti obličeje.

Všechny zmíněné produkty patří do řady PHYTO-AGE Oceanly, jsou bez parfemace, snadno se aplikují a jsou skvělým příkladem využití peptidů v péči o pleť. Uvítá je každý typ pleti, dokonce i ta nejcitlivější pokožka!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi své přátele a pomozte všem ke krásné a zdravé pleti.