Zpátky na články

Jaký make-up nosit během těhotenství?

Hormonální proměny, které prožívá budoucí maminka, mohou mít pozitivní vliv na její pleť, která je mnohdy skutečně rozzářená (ano, to je ta pověstná těhotenská záře). Jsou však i případy, kdy je těhotenství k pleti přísné a promění ji v suchou pokožku nebo se naopak začne objevovat akné. Ať už chcete zvýraznit tu krásnou zář v obličeji, skrýt nedokonalosti nebo prostě jen vytvořit pěkný, jednoduchý a přirozený make-up, rozhodně vám přijde vhod kosmetika s přírodními složkami a dalšími výhodami. A to nejen v těhotenství.

Proč si vybrat make-up vyrobený z čistých ingrediencí?

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá: Protože vy - a vaše dítě - si to zasloužíte. To není žádný vtip. Během těhotenství mají ženy tendenci změnit některé své návyky, zejména pokud jde o jídlo. Udržují tak nejen své zdraví, ale hlavně zdraví ještě nenarozeného miminka. Tak proč nevyužít této příležitosti a nepřejít mimo jídelníček i na make-up rutinu s EWG certifikací a obsahem přísad, které nejsou kontroverzní. Podle průzkumu Environmental Working Group (EWG) používají americké ženy v průměru 12 produktů osobní péče, které obsahují celkem 168 chemikálií. Každý jediný den. A každý pátý dospělý přichází denně do kontaktu se sedmi nejčastějšími karcinogenními látkami v kosmetice! To je víc než znepokojivé a rozhodně je žádoucí se nad tím zamyslet.

Přísady v make-upu, kterým je lepší se vyhnout

Make-up a ostatní produkty osobní péče mohou obsahovat látky, které EWG považuje za neetické nebo mohou při dlouhodobém používání způsobit zdravotní problémy. Tyhle by se mohly skrývat ve vašem make-upu:

  • Oxid titaničitý (TiO2): Mezinárodní agenturou pro výzkum rakoviny (IARC) je klasifikován jako „možná karcinogenní látka pro člověka“ (skupina 2B). Nedoporučuje se hlavně z důvodu možného vdechování ve formě sypkých prášků.
  • Parabeny, ftaláty a triclosan, což jsou endokrinní disruptory (hormonálně aktivní látky)

Tip: Přečtěte si náš článek, ve kterém se dozvíte víc o nevhodných složkách obsažených v balzámech na rty a další kosmetice.

Aby byl pro vás výběr kosmetiky jednodušší a mohli jste se vyhnout složkám, které mají znepokojující účinky, vědci z EWG analyzují a hodnotí produkty osobní péče dostupné na trhu. Pečeť EWG pak udělují pouze těm výrobkům, které splňují kritéria z hlediska zdraví a transparentního složení.

Z celkem 91 731 zkoumaných produktů je jen něco málo přes 2 000 certifikováno touto neziskovou organizací. Pokud byste chtěli vidět hodnocení vašeho produktu nebo některé značky, jednoduše prohledejte databázi Skin Deep.

Jaký make-up můžete používat během těhotenství?

Stresu během těhotenství a taky po něm někdy není málo. Užijte si proto klid alespoň v oblasti krásy a make-upu a vyberte pro svou pleť produkty s pečetí EWG. Mezi nejbezpečnější kosmetiku řadí EWG nové hybridní make-up tyčinky z kolekce Oceanly od ATTITUDE. Jsou veganské, neobsahují plasty a jsou vyrobené z 99 % přirozeně získaných ingrediencí. Mezi nimi v nich najdete i fytoglykogen, který pomáhá snižovat známky stárnutí, dlouhodobě hydratuje a zlepšuje kondici pleti. Tyčinky se snadno nanášejí, jsou lehké, minimalistické a hodí se pro každý typ i tón pleti. Jsou zkrátka ideální pro každý den!

Víme, jak těžké může být pro mámu mít pár chvil pro sebe. I to je důvod, proč se vám naše hybridní make-up tyčinky budou hodit! Zabijete s nimi dvě mouchy jednou ranou - jak péči o pleť, tak nanesení make-upu. Právě v tom totiž tkví kouzlo hybridní kosmetiky.

Tady pro vás máme jednoduchý návod na make-u s tyčinkami Oceanly, který váš obličej rozzáří. Ať vám to jakožto nastávající mamince náležitě sluší!

 

1. Připravte si pleť

Vyčistěte a hydratujte svůj obličej typem produktu, který bude pasovat vaší pleti v těhotenství: pro suchou a citlivou, mastnou a náchylnou k nedokonalostem nebo tu, která potřebuje rozzářit. Make-up totiž nedrží tak dobře na místech, která nejsou na jeho aplikaci připravená.

Prohlédněte si nabídku čisticích produktů, pleťových olejů a sér Oceanly.

2. Vyberte si lehký základ

Najít základ, ve kterém se budete cítit dobře, aniž by vám make-up nepřišel jako maska, není snadné. Dobrý základ by měl poskytnout lehké krytí a umožnit vaší tváři dýchat bez ohledu na podmínky, a to i v létě. Pokud máte suchou pokožku, bude se vám líbit toto tónovací olejové sérum.

Nezapomínejte taky pleť chránit před sluníčkem, a to i v zimních měsících. Aplikovat můžete minerální ochrannou tyčinku na obličej a rty, která je vhodná pro všechny typy pleti, ale hlavně tu citlivou.

3. Zamaskujte příznaky nespavosti

První i třetí trimestr bývá náročný a nastávající maminky se cítí často unavené. V třetím trimestru navíc velké břicho znemožňuje spát na břichu, nutí k časté návštěvě toalety nebo způsobuje pálení žáhy. I podivné sny a blížící se porod často mohou s psychikou zamávat. Krémový korektor vám pomůže zakamuflovat únavu i drobné nedokonalosti, jako jsou pupínky či pigmentové skvrny. Stačí s ním nakreslit obrácený trojúhelník pod očima a rozblendovat ho štětcem či jemně prsty.

4. Přidejte dotek sluníčka

Není nic lepšího než dobrý bronzer, který podtrhne vaši přirozenou mateřskou krásu! Kromě vytvoření sluncem políbené tváře pomáhá definovat kontury obličeje.

5. Vybarvěte líčka

Tvářenka je klasika v líčení, která by neměla chybět žádné nastávající mamince. Během těhotenství můžete být občas bledá (ranní nevolnosti nebo žaludek na vodě se málokomu vyhne), a tak s pomocí krémové tvářenky můžete dodat líčkám jemnou barvu a okamžitě vytvořit efekt zdravé a veselé tváře.

6. Rozjasněte svou pleť

Ač je těhotenství náročné, většina maminek v tváři září. A pokud ne, nebo chcete váš přirozený jas ještě trochu podpořit, vyzkoušejte náš rozjasňovač Oceanly. Naneste ho na nejvyšší místa obličeje, jako jsou lícní kosti, horní část horního rtu, obočí a hřbet nosu.

7. Šťavnaté rty

Doplňte make-up nastávající maminky o lesk na rty, který poskytne jemný lesk bez lepkavého pocitu. Kromě toho, že jemně barví vaše rty, jeho složení podobné balzámu je naplněno hydratačním fytoglykogenem, veganským kolagenem a výtažky z mořských řas.

Perfektní kolekce pro snadnou aplikaci make-upu

Nechce se vám vybírat produkty zvlášť? Zjednodušte si život a ušetřete pár halířů nákupem sady. V balíčku setu Happy Berry najdete lest na rty, tvářenku a rozjasňovač, se kterými vykouzlíte krásný a přirozený make-up během pár okamžiků. Máte raději jemnější tóny a vaše pleť je světlejší? Pak zvolte sadu Silky Pink.

Naše tyčinky na make-up Oceanly ATTITUDE neobsahují žádné složky, které EWG považuje za znepokojivé. Začleňte naše tyčinky do své make-upové rutiny a podtrhněte svou krásu nejen v těhotenství.