Zpátky na články

Poznejte sílu listů v kolekci Super leaves

Doba jde kupředu a člověk čím dál víc přemýšlí, jakou kosmetiku si domů pořídit. Naštěstí si trend uvědomují i výrobci, a tak se na pultech obchodů můžete setkat s bohatou nabídkou přírodních produktů, které jsou prospěšné nejen pro člověka, ale i planetu. V těchto šlépějích už dlouhá léta kráčí i kanadská společnost ATTITUDE. Seznamte se s řadou kosmetiky pro dospělé ATTITUDE Super leaves.

Listy, které umí zázraky

Rostliny a nejrůznější byliny se v kosmetice využívají od pradávna. Většinou se setkáváme s tím, že se v přírodních produktech objevují látky z květů, plodů či kořenů rostlin. Přísady jako okvětní lístky růží, výtažky z plodů borůvek nebo kořen ženšenu dnes bývají běžnou součástí šamponů i krémů. Co ale jejich listy? Kanadská značka ATTITUDE nezapomíná ani na tyto méně využívané rostlinné části, a zaměřuje se právě na prospěšné látky, které jsou v nich obsaženy. Společně s dalšími přísadami tak vytvořili řadu kosmetiky Super leaves, která vás zaujme nejen svým složením, ale hlavně skvělými výsledky v péči o tělo, vlasy i pokožku.

Bez listů by žádná zelená rostlina nepřežila. Jsou to právě ony, které se starají o fotosyntézu a dodávají důležitý kyslík celé zeměkouli. A výtažky z nich umí být velmi prospěšné i lidem.

S jakými listy se v kosmetice ATTITUDE nejčastěji setkáte a proč?

  • Potočnice a lichořešnice - jsou známé pro regenerační účinky a bohaté množství minerálů a vitamínů. Mají velký vliv na tvorbu keratinu, který představuje základní protein pro tvorbu lidských vlasů.
  • Čajovník - v pleťové kosmetice se doporučuje pro léčbu akné, v tělové dopomáhá k lepší hydrataci a proti stárnutí pokožky
  • Olivovník - listy obsahují bohaté množství zdravých tuků a antioxidantů. Skvěle hydratuje a zklidňuje pokožku.
  • Citrusovník a pomerančovník - pyšní se ozdravným vlivem na poškozenou pokožku.

Znáte moringu?

Mimo listy můžete v kosmetice ATTITUDE Super leaves najít i vysoké množství přírodních výtažků z nejrůznějších semen. Mezi nimi vyniká hlavně moringa, která u nás není tolik známá. To je velká škoda, protože tato rostlina umí velké věci.

Moringa je strom, který má svůj původ v Indii. Setkat se můžete i s názvy jako Strom života nebo zázračný strom. Jeho semena a listy se využívají v ajurvédském léčitelství už tisíce let, a není se čemu divit. Extrakt ze semínek má výrazné antioxidační schopnosti. Umí také účinně proti předčasnému stárnutí kůže i vlasů. Aktivní látky, které olej ze semen obsahuje, dokáží zabránit usazování znečišťujících částeček ze vzduchu na vlasech a kůži. Zabraňuje také pronikání těchto látek do těla.

Moringa zvládne i odstraňovat odumřelé kožní buňky a výborně působí proti znečištění pleti. Naše pokožka je každodenně vystavovaná stresu a volným radikálům, které ji mohou poškozovat. Antioxidační látky, které moringa obsahuje, zabraňují vstřebávání škodlivin z ovzduší a výrazně detoxikují pokožku. V morize najdete také velké množství vitamínů, proteinů a minerálů.

To nejlepší z přírody pro vaši krásu a zdraví

V řadě kosmetiky ATTITUDE Super Leaves najdete spoustu prémiových produktů, které vám pomohou pečovat o své tělo. Vybrat si můžete z výrobků vhodných pro celou rodinu. Vyzkoušejte některý z šamponů, kondicionérů, jemných tělových mlék nebo mýdel na ruce, které obsahují výhradně přírodní složky bez škodlivých parabenů, formaldehydů a dalších chemických látek. Kosmetika ATTITUDE dodá vaší pleti hebkost, zdraví a perfektní regeneraci.

Novinkou jsou také deodoranty ATTITUDE s kompletně přírodním složením, které ač zcela přírodní, skutečně fungují a zabraňují nepříjemným pachům potu. Navíc je najdete v krásných papírových obalech, které se snadno recyklují. Mimo to bylo pro jejich výrobu využito 100 % obnovitelných energetických zdrojů.

Přírodní a ekologická kosmetika ATTITUDE

Společnost ATTITUDE už spoustu let vyvíjí přírodní kosmetiku pro ženy, muže i děti. Pokud fandíte udržitelnému životnímu stylu, který koresponduje se zdravím člověka a myslí na zodpovědné chování k naší planetě, určitě si z řady Super leaves vyberete. Všechny produkty ATTITUDE nebyly nikdy testované na zvířatech, jsou veganské a jsou uložené v recyklovatelných obalech.

Produkty ATTITUDE jsou hrdým nositelem spousty ocenění, která garantují její bezpečnost a ohleduplnost. Pochlubit se může například certifikací EWG VERIFIED, která se zaměřuje na výběr produktů naprosto bezpečných k lidskému zdraví i šetrných k přírodě. Výrobky z řady Super leaves získaly od této organizace maximální hodnocení. Dále nesou certifikaci EcoLogo, která zaručuje šetrnost vůči planetě.

Ať už si vyberete jakýkoliv produkt z této řady kosmetiky, můžete si být naprosto jisti, že děláte maximum pro sebe i životní prostředí.

Text: Veronika Gazdová