Zpátky na články

Průvodce bezpečným opalováním vám pomůže vybrat správný opalovací krém pro sebe i celou rodinu

Slunce je instantní dobíječ nálady. V našem těle navíc spouští tvorbu důležitého vitaminu D. Sluneční záření má však i svou negativní stránku. Pokožku (hlavně tu citlivou a dětskou) dokáže velmi rychle spálit a napáchat na ní i nezvratné škody. Nedostatečná ochrana před slunečním zářením může vést k jejímu předčasnému stárnutí a v tom horším případě dokonce i k rakovině. Je proto nutné se před slunečními paprsky chránit.

Ne každý opalovací přípravek je však bezpečný pro naše zdraví. Některé mohou svým složením napáchat na pokožce i vašem zdraví stejné nebo dokonce větší škody než samotné sluneční záření. Náš Průvodce bezpečným opalováním vám poradí, jak vybrat správný opalovací krém, který zajistí ochranu před UVA i UVB zářením a nenadělá na vaší pokožce víc škody jak užitku. Pomůže vám určit váš pleťový fototyp. Dozvíte se v něm také, jak vybrat správný ochranný sluneční faktor a také vám odhalí nekalé marketingové praktiky, které někteří prodejci kosmetiky používají, a jak se jimi nenechat oklamat.

E-book vám vysvětlí rozdíl mezi chemickým a fyzickým opalovacím filtrem a na co si při jejich výběru dávat pozor. Najdete v něm také přehlednou tabulku nebezpečných složek, které obvykle konvenční opalovací přípravky obsahují. Díky ní se při dalším nákupu ve složení snadněji a rychleji zorientujete a už nesáhnete vedle. Závěrečné tipy vás zasvětí do používání opalovacích přípravků tak, aby fungovaly co nejefektivněji.

Stáhněte si zdarma ebook v pdf a chraňte sebe i svoji rodinu před sluncem bezpečně.

 

Text: Veronika Gazdová